image/svg+xml
image/svg+xml

Support Office for the Refinement of Scientific Articles Established

Makale Düzeltme Destek Ofisi, tüm Bartın Üniversitesi akademik personeline bilimsel İngilizce makaleleri için “hata düzeltme” (proofreading) danışmanlık hizmeti sunmak üzere 2018-2019 akademik yılında hizmet vermeye başlamıştır. Makale kontrol ve düzeltme hizmeti, alanında uzmanlaşmış ve deneyim sahibi öğretim elemanlarınca ücretsiz ve gönüllülük esaslı olarak sunulmaktadır.

             ÇALIŞMA ŞEKLİ

            Makale Düzeltme Destek oturumları, yüz yüze danışmanlık hizmeti vermek ve makalelerin dil bilgisi ve kelime kullanımı açısından geliştirilmesi ile ilgili önerilerde bulunmak için randevu verilen öğretim elemanının ofisinde gerçekleştirilmektedir. Ofisimiz sadece dergilere gönderilmek üzere hazırlanmış makaleler için düzeltme hizmeti vermektedir. Çeviri hizmeti için Çeviri Ofisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

           Ofisimizin sunduğu hizmetten yararlanmak için lütfen Çevrimiçi Randevu Talep Formunu doldurunuz. Randevu talep formunu doldurduğunuz tarih ile randevu talep ettiğiniz tarih arasında, makalenin tarafımızdan incelenebilmesi için randevular başvurunuzdan en erken bir hafta sonrasına verilebilmektedir.

  • Başvuru formunu doldurduğunuz gün ya da bir sonraki gün, bizden (a) başvurunuzu aldığımızı onaylayan ve (b) kiminle çalışacağınız bilgisini içeren bir e-posta alacaksınız.
  • Makaleniz kontrol ve düzeltme için sıradaki öğretim elemanına yönlendirilecektir. 
  • Makalenizin kontrol ve düzeltilmesi için atanan öğretim elemanımız, kendisine uygun olan gün ve saati size e-posta ile bildirecek.

 
            OFİSİMİZİN ÖĞRETİM ELEMANLARI

            Dr. Öğr. Üyesi Fadime ÇOBAN ODACIOĞLU

            Dr. Öğr. Üyesi Burcu ŞENTÜRK

            Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Cem ODACIOĞLU

            Arş. Gör. Ayşenur KIRIK

            Arş. Gör. Alper ÇALIK

            Arş. Gör. Betül ÇİMENLİ

            Arş. Gör. Kenan ÇETİN

 

             BAŞVURU ŞEKLİ

Yukarıda belirtilen koşulu sağlamak şartıyla İngilizce Makale hata düzeltme hizmetinden faydalanmak isteyen öğretim elemanlarımız başvurularını çevrimiçi başvuru formunu doldurarak yapmaları gerekmektedir. Diğer konularla ilgili bize dildestek@bartin.edu.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

            Lütfen randevunuza gelirken makalenizin bir kopyasını yanınızda getirmeyi unutmayınız.